Categories: skanowanie wielkoformatowe, wydruk

Jak zeskanować dokument formatu A0?

Z dokumentami dużymi mamy do czynienia bardzo często wtedy, gdy idzie o jakieś projekty. Zdarza się, że takie też przygotowują studenci. Najpierw są one rysowane na papierze, później trzeba je przenieść do komputera, poprzez skanowanie. Tutaj pojawia się duży problem, bo w jaki sposób zeskanować coś tak dużego? Postanowiliśmy pochylić się nad tym problemem w dzisiejszym poradniku i znaleźć rozwiązanie na ten problem.

Projekt wielkich rozmiarów


Gdy studiujemy kierunki takie jak chociażby planowanie przestrzenne, robienie projektów nie jest nam obce. Do tego służy najczęściej milimetrowy papier typu A0, a więc coś, co z trudem mieści się na stole. Jednak stół kreślarski bez problemu przyjmuje kartkę takiego formatu. Gorzej, gdy trzeba zrobić jej kopię lub komputerowy skan. A wtedy pojawia się problem, bo okazuje się, że mało kto dysponuje sprzętem, który potrafi zrobić ksero A0 Poznań ma kilka firm, które istotnie potrafią takie sprawy okiełznać. Jednak jak do nich dotrzeć? O tym za chwilę. Jednak trzeba od razu powiedzieć, że nie możemy liczyć na uczelniany punkt ksero, ponieważ tamta maszyna rzadko kiedy potrafi przyjąć format większy niż zwyczajna kartka A4.

Poszukiwania punktu ksero


Teraz zajmiemy się poszukiwaniem odpowiedniego punktu ksero. Otóż ta sprawa nie jest prosta dla studenta, który nie ma wielkiego budżetu. Niektóre firmy dają upust dla osób z uniwersytetów, jednak trzeba najpierw ustalić pod jaki adres się udać. Inaczej będziemy jeździć po mieście cały dzień i porównywać własnoręcznie ceny w każdej kolejnej firmie. Najlepiej wykorzystać tutaj internet. W tym celu otwieramy wyszukiwarkę i szukamy listy wszystkich punktów, które wykonują kopie lub elektronizację dokumentów wielkoformatowych. Mogą to być nie tylko tradycyjne punkty ksero, ale także drukarnie wielkopowierzchniowe.

Gdy już znajdziemy odpowiedni punkt, sprawdzamy czy na pewno oferuje usługę ksero A0 Poznań ma takich miejsc kilkanaście, bez problemu więc znajdziemy właściwy. Następnie patrzymy na komentarze, opinie i przede wszystkim ceny. Sprawdzamy, czy oferowana jest zniżka dla studentów. Jeśli tak, wystarczy zapisać adres i udać się na miejsce. Będziemy tam mogli nasze projekty zarówno skopiować, jak również po prostu zeskanować w całości i zapisać w formie elektronicznej.